Comunicate de presă

Promovarea valorilor Europene

Miercuri, 11 mai 2022, în Casa de cultură din or. Șoldănești am avut o întâlnire productivă cu conducerea primăriei Șoldănești și cu echipa proiectului „Șoldănești Agricultural Regional Market” (SARM), finanțat de Uniunea Europeană. Am discutat despre valorile europene și euro-atlantice, domeniile de cooperare dintre NATO și Republica Moldova, Acordul de liber schimb dintre Republica Moldova - Uniunea Europeană și cultura în țările UE.
Ziua Europei va rămâne ca o zi în care să trăim sentimentul deplin al vieţii în libertate şi respect reciproc. Valorile Europei precum democrația, respectul față de demnitatea umană, egalitatea, libertatea, supremația legii și respectul tuturor drepturilor să domnească și în Țara noastră! La mulți ani Europa, la mulți ani Moldova!
Liuba STAVINSCHI,
Administratorul AO „Nufărul”,
Managerul Proiectului „Șoldănești Agricultural Regional Market” (SARM)
Vezi toate fotografiile acestui eveniment